.
Terrarium Eğitiminde Sun Floral School Farkı

Bugün size bulundukları her ortama yaşattıkları görsel şölenle enerjimizi artıran çiçeklerden ve hayatımıza katkılarından bahsedeceğiz. Tertemiz havaya sahip bir ortamda yaşamak istiyorsanız harika bir önerimiz var. Hem kirlenen dünyamız için hem de evlerimiz için faydalı olan çiçeklere dair yeni gelişmeler var. İşte bunlardan biri terrarium atölyesi yani terrarium eğitimi.

Hemen herkesin bildiği bir gerçek var ki çiçekler yaşamımız için vazgeçilmez olan havamızı temizleyerek oksijen salınımı sağlar. Bu sessiz dostlarımız birçok zehirli gazı etkisiz hale getirirler.

Terrarium fanusu için bahçenizin akvaryumudur diyebiliriz. Terrarium yapımı profesyonel destekle oldukça kolaydır. Şeffaf ve sağlam cam fanusların içerisine itinayla döşenerek canlı bir hayat sunan, minyatür yaşam alanlarıdır. Bu teknikle iç mekânlara hapsedilmiş insanoğlunun kırla, tabiatla yeniden buluşması sağlanmaya çalışılır.

Sun floral school tam da bu amaçla kurulmuştur. Her yaş grubundan insana doğa sevgisini aşılarken üretkenlik konusunda da bireysel gelişime katkı sağlamak istiyoruz. Kurumsal firmalarla motivasyon workshopları, bireysel hobi workshopları ve meslek edinmek isteyenlere çiçekçilik eğitimlerinden oluşan bir eğitim skalamız var. Üç ayaktan oluşan yapımızda profesyonel çiçekçiliğe adım atmak isteyenler bu eğitimlerimizden yararlanabilir. Başlıca eğitimlerimiz:

  • Temel çiçekçilik eğitimi
  • İleri düzey profesyonel çiçek eğitimi
  • Özel gün ve düğün çiçekleri

Meslek edinme odaklı eğitimlerimiz sonrasında eğitimcilerimize mentörlük de yapıyoruz. Her işin zor ve stresli bir yanı var. Tedarik sürecinden, ürünü müşteriye ulaştırmaya kadar birçok soruna çözüm sunuyoruz. Samimi ilişkilerle diyalogları sürdürebilmek için mentörlüğü önemsiyoruz.

Temel çiçekçilik eğitimi 

Kurumsal hayattan sıkılanları yeni ve huzurlu bir meşgale ile buluşturmak temel amaçlarımız arasındadır. Temel çiçekçilik eğitimiyle başladığımız programımızda şu başlıklar altında eğitimimize devam ediyoruz.

  • Çiçekleri tanıma,
  • Çiçeklerin temizlenerek vazolara yerleştirilmesi,
  • Mevsim çiçeklerinden buket hazırlanması,
  • Masa düzenleme tanzimi,
  • Modern tarzda aranjman tanzimi,
  • Bitki bakımı ve tanzim vs..

Sun floral school’u kurarken önceliğimiz şuydu;

“insanlara nasıl yardımcı olabiliriz?”

Doğa ve insan odaklı okulumuzda herkese doğa sevgisini aşılamak istiyoruz. Çiçekçilik sektörüne gönül verip bu konuda sosyal projelerde görev almak isteyenleri çiçekle buluşturmak istiyoruz. Sürekli şikayet etmek yerine çözüm odaklı aktiviteler planlayarak elimizi taşın altına koyduğumuz sürece global dünyanın stresinden kurtulabiliriz.

Neden terrarium?

Plazalarda yaşarken baharın geldiğini bile anlamıyoruz. Oysa bir demet çiçeğin neleri değiştirebileceğini iyi biliyoruz.

Doğaya hassas olan, natürel yaşama uyum sağlamaktan keyif alan herkes terrarium bitkileriyle uğraşabilir. Siz de bir terrarium fanusla kendi ruhunuzu yansıtan bahçeler tasarlayabilirsiniz. Her şeyden önemlisi toprağa el sürecek, toprağın kokusunu alacak, bir fabrikayı andıran toprağın gelişimini gün be gün izleyebileceksiniz.

Rahatlayacak, keyif alacak ve de yaşamınıza enerji katacaksınız. Yaşama dokunmak, yaşamın sürdürülebilirliğini göstermek ve tabiatın yansımalarını görmek istiyorsanız işte size fırsat. Haydi hep birlikte sun floral school farkı ile terrarium eğitimine…

Siz de istanbul’da çiçekçilik kursuna katılmak ve doğa özlemini gidermeye var mısınız?

Projen Mi Var?
Sosyal sorumluluk projeleriyle insana, doğaya katkı sağlamak için öneri ve projelerin varsa
İletişime Geçin
F316640AA97375B020D3B7569A43411B