.
İstanbul Çevre Konseyi İle İşbirliği

Sun Floral’un istanbul çevre konseyi ile çiçekçilik eğitimi işbirliği

Çevresiz şehir, mahalle hatta ev düşünülemez. Sun Floral school olarak çevremizi birer çöp yuvası olmaktan kurtarıp keyifli hobiciliğe dönüştürmek için çalışmalar yapıyoruz. Size harika bir haberimiz var. Evet, heyecanımıza ortak olan istanbul çevre konseyi ile çiçekçilik eğitimine başlıyoruz.

İstanbul çevre konseyi'ni tanıyalım!

Vizyonunu istanbul’un; temiz, yaşanabilir, çağdaş bir metropol olarak gelişmesine öncülük etmek olarak belirleyen istanbul çevre konseyi bu yüce amaç için kenti yönetenlere öneri, proje ve fikirler üretiyor. Sivil toplum örgütlerinin görüşlerini de alarak yönetimlere çözümler sunan konsey, kent yöneticilerinin çevreye daha duyarlı olmalarını sağlama hedefine emin adımlarla ilerliyor. Özellikle üniversitelerde gençlerin çevre bilincini geliştirecek seminerler, sertifika programları düzenliyorlar.

Sun Floral school olaran biz de çevre bilincini yaymak ve  çevre faaliyetlerine geniş katılım sağlamak için istanbul çevre konseyin’de çiçekçilik eğitimi düzenliyoruz..

Bu workshopu doğanın zenginliğini göstermek için kuru çiçekler ve doğadan toplanan malzemelerle yaparak hem doğanın hem de kendimizin heyecanımızı her zaman diri tutmaya çalışıyoruz.

Sun Floral'da çiçekçilik eğitimi

Uutmayın, doğanın gülümseyen yüzü çiçeklerdir. Etrafınızın size gülümsemesini istiyorsanız bu eğitm çok önemli. Binbir emekle yetiştirdiğiniz çiçeklerin eşsiz kokusuyla yaşam alanlarınızda tüm yorgunluğunuz gidecek ve daha bilinçli bireyler olacaksınız. Ne diyor çevreciler, “kirleten öder.” Her ne kadar etrafımızı kirletmesek bile tabiatı çöplüğe çevirenlere karşı bir mum yakabiliriz.

Çevremizde çiçek düzenlenmesi

Şehir hayatında çevremiz bizim cildimizdir. Nasıl ki bakımlı ciltler etrafına olumlu enerji verir, temiz bir çevre de hayatımızı daha anlamı kılar. Mekanınızda kokladığınız bir fesleğen o gün sizin moral ve motivasyon kaynağınız olabilir. Firmanızın hemen yanındaki bir parkta yapacağınız mini değişiklikler eminim ki komşularınızda çevre bilinci oluşturacaktır.

Çevre dekorasyonu için çiçekler

Sun Floral school olarak duyarlı herkese çiçekçilik eğitimleri düzenliyor, kuru çiçeklerden ve doğadan topladığımız malzemelerle workshop düzenliyoruz. Doğadaki bitkilerle ve mevsim geçişlerindeki kozalak, dal budak gibi doğal atıklardan elde ettiğimiz malzemelerle orijinal tasarımlar yapmak bizim işimiz. 

Önerimiz çevremizi de evimizin bir parçası ve yaşam alanı olarak kullanmak. İyi bir dekorasyon olarak neden bu boş alanları kullanmayalım ki!  Çevre dekorasyonu denince aklımıza ilk gelen annelerimizin, ninelerimizin çevrede yetiştirdiği çiçeklerdir. Çevrenizin küçük olması dekorasyona uygun olmadığı kanısına yol açmasın lütfen. Evinizin tüm alanlarında uyguladığınız ev dekorasyon fikirlerini küçük çevreniz için de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Peki bunu neden yapıyoruz?

Ülkemizdeki çevre dostu her kuruluşla işbirliği yapmak istiyoruz. Çünkü ülkemizi ve dünyamızı seviyoruz. Uzaydaki tek yaşam alanı olan gezegenimizi atalarımızdan miras değil torunlarımızdan emanet aldığımızın farkındayız. Biliyoruz ki çevrecilik sadece devletlerin değil nefes alıp veren herkesin bilincinde olması gereken ciddi bir mesele.

Ülkemizde çevre bilinci çok zayıf. Allah vergisi bu muhteşem coğrafyada bitki florası açısından çok zenginiz lakin biz bunu değerlendirme konusunda atıl kalıyoruz. Bu işbirliği ile çiçekçilik sektörüne katkı sağlayacak dışardan alım yerine kendi özkaynaklarımız ve iş gücümüzü devreye sokacak projelere imza atacağız.

Dünyanın ekolojik sistemindeki kirlenmeden rahatsızsanız okulumuzdaki kurslara katılın. Alacağınız birbirinden harika eğitimlerle kendi ruhlarınızı yansıtan çevre tasarlamak, sevdiklerinizle stresten uzak bir ömür sürmek sun flooral school ile çok kolay.

 

Projen Mi Var?
Sosyal sorumluluk projeleriyle insana, doğaya katkı sağlamak için öneri ve projelerin varsa
İletişime Geçin
F316640AA97375B020D3B7569A43411B