Temel Çiçekçilik Eğitimi-Kasım
06/11/2018
Temel Çiçekçilik Eğitimi-Kasım
Kendi işini kur!

Beş günlük çiçek turunda neler yapıyoruz?

Çalışacağımız çiçeklerle isim isim tanışacak, hepsinin huyunu suyunu öğrenecek, hangi çiçeğin hangisiyle iyi anlaştığını göreceksiniz.  Tabii vazo ömürlerini uzatmak için tüyolar da vereceğiz.

Çiçeklerle buluşmanızın en doğal hâliyle olmasını istediğimiz için onları seralardan olduğu gibi getiriyoruz. Böylece hangi çiçeğin nasıl temizlendiğini, vazoya nasıl yerleştirildiğini görme fırsatı yakalıyorsunuz.

Çiçekçiliğin en yaratıcı kısmı buket hazırlamak! Öğrencilerimizin de en sevdiği kısım diyebiliriz. Çünkü artık renkler kokular birbirine geçiyor. Hayalgücünüzün sizi götürdüğü yere gidiyor ve renklerin dünyasında kendinize bir buket hazırlıyorsunuz.

Evinizde vereceğiniz bir yemekte veya daha kalabalık organizasyonlarda masalarınızı çiçek bahçesine çevirebilirsiniz. Çiçeklere olan el alışkanlığınızı artıracak bu minik çalışmalar sayesinde ufak çiçek dokunuşlarının masalarınızda yapacağı değişikliğe hayran kalacaksınız.

Kendi gelin ve damat çiçeğinizi tasarlayabilirsiniz. Sevdikleriniz için hoş bir hediye de olabilir. Soket ve çiçek sapı denilen iki farklı teknikte birçok farklı tasarımı inceleyecek ve kendiniz için en uygununu seçip uygulama fırsatı yakalayacaksınız.

Son yılların gözdesi Japon bonsaisi kokedama ile tanıştınız mı? Yosunun ve köklü bitkilerin dünyasına giriyoruz! Havaya asılı sarkaçlarda sergileyebileceğiniz kokedamanın ofislere ne kadar yakıştığına şaşıracaksınız. 

Sadece çiçeklerle değil en yaygın saksı bitkileriyle de tanışacak, nasıl bir bakıma ihtiyaç duyduklarını öğreneceksiniz.

Çiçek alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini yerinde görmeniz için tedarikçileri geziyoruz. Tabii hangi çiçeğin fiyatı nedir, hangi tedarikçi daha uygundur gibi konulara da girmeden edemiyoruz. Çünkü çiçekçiliği meslek edinmek isteyenler için bu altın kurallar olmazsa olmaz. 

(Atölye çalışmalarımız 10:00- 15:00 saatleri arasındadır.)

Eğitim Süresi: 5 Gün Eğitim Saatleri: 10.00-15.00 Eğitim Günleri: Hafta İçi
Başlangıç Tarihi: 23 Kasım Pazartesi Bitiş Tarihi: 28 Kasım Cuma Toplam Saat: 25

Detaylı Bilgi İçin: 0553 793 3837

Whatsapp'tan da iletişime geçebilirsiniz. 

Bilgi ve Ön Kayıt Formu
Sorularınız için : 0553 793 38 37

Haberlerden Telefon, Sms ve Mail yoluyla haberdar olmak ister misin?

Evet Hayır
SENDE KATKI SAĞLAMAK İSTER MİSİN?
Projen mi var?
Sosyal Sorumluluk Projeleriyle insana,
doğaya katkı sağlamak için öneri ve projelerin varsa...
İLETİŞİME GEÇ