Biz Kimiz?
Biz Kimiz?

Uğur Akıncı

Sun Floral School'un hayalcisi, fikir babası ve proje yöneticisi. İstanbul'un ilk çiçekçilerinden Ahmet Akıncı'nın torunu. Dedesinin 1945 yılında Taksim Meydanı'nda bir garaj kapısı önünde başlattığı çiçekçilik macerasını bugünlere, Sun Floral School'a taşıyan girişimci bir doğasever.

            Dede Ahmet Akıncı'nın kurduğu Papatya Çiçekçilik, Akıncı ailesi için bir okul gibidir. Onları garaj kapısından AKM önünde bir tezgâha, oradan da Bakırköy semtinin ilk çiçekçi dükkânını açmaya kadar götürür. Tabii bunca yıla yayılan tecrübe neticesinde Papatya Çiçekçilik sadece aile için değil, mesleğe merakı olan herkes için bir okul olmuş, tezgâhına kalfa olarak girenler usta olup çıkmıştır. Bugün sektörün köklüleri arasında gösterilen birçok yöneticinin yolu Papatya Çiçekçilik'ten geçmiştir.

            İkinci nesil çiçekçi Cafer Akıncı ise babasının çıktığı yolu daha da ileriye taşımış ve meslek birliklerinde önemli görevler üstlenmiştir. 1969 senesinde Bakırköy'ün ilk çiçekçi dükkânını açtıktan sonra sırasıyla İstanbul Çiçekçiler Esnaf Odası, İstanbul Ticaret Odası ve İnterflora Çiçekçiler Derneği'nde yöneticilik ve başkanlık görevlerini üstlenmiştir.

            Sun Floral School'un eğitim kalitesi ve farkı Akıncı ailesinin kıymetli tecrübelerine dayanıyor. Kurucularımızdan Uğur Akıncı nesillerdir çiçekçi olan ailesinden edindiği kıymetli bilgileri bugün sizlerle paylaşıyor.

 

Nagihan Özen

Doğadan çiçekler ve hatta yosunlar toplayarak aranjmanlar çalışan bir annenin kızı. Dolayısıyla daha çocukken, ormanlara dalıp en güzel çiçeği bulmanın yollarını keşfetmiş bir doğa kâşifi.

            Ancak profesyonel iş hayatı bahçelerin biraz uzağına düşer. Lisede aldığı Grafik Tasarım eğitimin ardından üniversitede Resim-Heykel okur ve kendini reklamcılık sektöründe bulur. 15 yıla yayılan tecrübesinin ardından kendi ajansını kurmaya karar verir. “Dew Panda Brand & Communication” ile kısa zamanda sektörün ilgisini çekmeyi başarır. Galata'daki ofisinde reklam, marka iletişimi, yönetimi gibi konulara kafa patlatırken yolları Uğur Akıncı'yla kesişir ve çiçekçilik okulu fikrinden haberdar olur. Böyle bir oluşumun fikri bile zihninde ferahlık hissi uyandırınca projenin kurucu ortağı olarak kolları sıvar. Biri reklamcı, diğeri çiçekçi olan ikilinin apayrı olan dünyaları birleşir, bütün olanaklar seferber edilir ve yediden yetmişe merakı olan herkese modern çiçekçilik eğitimi vermeyi amaç edinen Sun Floral School doğar.

            Reklam sektöründeki çalışmalarına hâlen devam eden Nagihan için Sun Floral School kayalıkların ortasında açmış bir çiçek gibidir.

 

Hakan Aydoğan

Hangi bitki ne zaman ekilir, hangi çiçek ne zaman açar iyi bilir. Bizim adımıza gezer, dolaşır ve en taze bitkilerle geri döner. Neşesi bol, babacan bir öğretmendir. 

 

Aleyna Öztürk

O sadece stajyerimiz değil, bahçemizin iktisatçısı, ekibimizin en genç üyesi ve haliyle de en yenilikçisi.

 

Serdar Özen

Sun Floral School'un medya planlamacısı, takipçisi. En ünlü sözü şudur: İşiniz çiçek böcek de olsa bir stratejiniz olmalı.

SENDE KATKI SAĞLAMAK İSTER MİSİN?
Projen mi var?
Sosyal Sorumluluk Projeleriyle insana,
doğaya katkı sağlamak için öneri ve projelerin varsa...
İLETİŞİME GEÇ